Zatrudnianie cudzoziemców baner 750x100px 4

maciek1

2

Partnerzy

lesko2

sanok2_kopia

lesko

zarszyn

besko

 

ustrzyki

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

podkarpacie

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem leskoonline.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
Tel. 506 137 803

Linki

Portale

Dzielnice Lesko


Stowarzyszenia

Partie Sanok
Urzędy
Urząd Skarbowy
ZUS
Urząd Miasta
Urząd Gminy
StarostwoPowiatowe
Urząd Pracy

Parafie

Szkoły

44 items tagged "Lesko"

Wyników 1 - 20 z 44

XVII Sesja Rady Powiatu Leskiego

Category: Lesko
Utworzone: piątek, 12, luty 2016 08:53

LESKO / XVII Sesja Rady Powiatu Leskiego odbędzie się w dniu 12 lutego 2016 r. o godz. 13:00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Lesku.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad sesji.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Powołanie Komisji Wniosków.

5. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności pomiędzy sesjami.

6. Interpelacje radnych

7. Podjęcie uchwał:

1) w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu pisemnego ograniczonego zabudowanych nieruchomości gruntowych,  stanowiących własność Powiatu Leskiego,

2) w sprawie utworzenia samorządowej jednostki organizacyjnej „Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Lesku” oraz nadania jej statutu.

3) w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z miejsc noclegowych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Bieszczadnik” w Lesku,

4) w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pozakonkursowego pod nazwą „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie leskim /II/”,

5) w sprawie zamiaru przekształcenia Bursy Szkolnej w Lesku,

6) w sprawie zamiaru przekształcenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lesku.

8. Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Leskim za 2015 r.

9. Informacja o nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Leskim.

10. Zapytania i wolne wnioski radnych, gości, i mieszkańców.

11.Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

12. Sprawozdanie Komisji Wniosków.

13. Zakończenie sesji.

 

Starostwo Powiatowe w Lesku

big 26ae208b4db5fa6d220721d46ba4891d

 

Debata "Lokalne uwarunkowania szkolnictwa zawodowego"

Category: Lesko
Utworzone: piątek, 12, luty 2016 08:49

LESKO / Dnia 04 lutego 2016r. w Starostwie Powiatowym w Lesku odbyła się debata: „Lokalne uwarunkowania szkolnictwa zawodowego”. Organizatorami debaty było Starostwo Powiatowe w Lesku jak i Bieszczadzki Klaster Edukacyjny.

debata 1


Tematyka spotkania dedykowana była nauczycielom, dyrektorom szkół zawodowych, przedsiębiorcom,  samorządowcom i przedstawicielom instytucji związanych z edukacją. Zebranych gości przywitał Pan Andrzej Olesiuk, Starosta leski oraz Pan Adam Basak, prezes Bieszczadzkiego Forum Europejskiego.

debata 2


Debata była prowadzona przez Pana Bogusława Połdiaka - Koordynatora Klastra. Poruszone zostały następujące tematy: 

- Współpraca między szkolnictwem a biznesem
- Praktyka współpracy szkół z przedsiębiorcami – zalety, niedoskonałości, potrzeby
- Badanie i rozeznanie lokalnego rynku pracy w kontekście szkolnictwa zawodowego
- Lokalne uwarunkowania decyzji edukacyjnych
- Potrzeba informacji/wizyt w firmach  już na etapie gimnazjum
- Uczyć w zawodzie czy w zawodach?
- Szkoła zawodowa czy technikum, nie powinny być szkołami drugiego wyboru
- Makroekonomia – migracje lokalne, krajowe, zagraniczne

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lesku

„Bal w Nibylandii”

Category: Lesko
Utworzone: środa, 10, luty 2016 12:03

„Musisz pomyśleć o czymś cudownym. A takie myśli uniosą Cię.”Piotruś Pan

LESKO / XXI Zabawa Integracyjna zorganizowana w dniu 04.02.2016r.” przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Lesku   w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Bieszczadnik” swoim mottem nawiązała do powieści J.M. Barrie „Piotruś Pan”.
 
nibylandia 1
 
Celem imprezy było dostarczenie dzieciom niepełnosprawnym radości przez uczestnictwo
w zabawie, podnoszenie własnej wartości, pokazanie sposobów aktywnego, kulturalnego spędzania czasu wolnego. Impreza miała również na celu integrację ze środowiskiem lokalnym, ukazanie potrzeb i możliwości dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Impreza przygotowana została dla uczniów niepełnosprawnych z Ośrodków Szkolno- Wychowawczych z Leska, Sanoka, Ustrzyk Dolnych, Jasła, Mrowli, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej - Huzele, Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku oraz uczniów  Szkół Podstawowych  z Bezmiechowej  i Leska. Ogółem w zabawie uczestniczyło około 150 dzieci i młodzieży.
 
nibylandia 2
 
Uroczystego otwarcia balu dokonali Pan Wiesław Kuzio- wice-starosta Leski  i Pani Barbara Krasulak- wice burmistrz Leska oraz Pani dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lesku- Pani  Dorota Gier. Wśród zaproszonych gości byli: Członkowie Zarządu Powiatu - Pan Marian Feresztyn i Pan Adam Milczanowski, Przewodnicząca Komisji Oświaty - Pani Bernadeta Leicht, kierownik ŚDS w Lesku - Pani Bogumiła Wasylewicz, kierownik WTZ- Huzele - Pan Józef Orłowski, dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Lesku - Pani Anna Dziedzicka - Mazurkiewicz, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Bieszczadnik”- Pan Tomasz Prawda, Prezes Stowarzyszenia Ciepły Wiatr”- Pani Jolanta Rymarowicz oraz Przewodnicząca Rady Rodziców SOSW w Lesku - Pani Teresa Tokarska.
 
nibylandia 3
 
 
W krainę Nibylandii  przeniósł uczestników zabawy występ  teatrzyku szkolnego „Wiercipięta”
z  Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lesku . Smak dzieciństwa to smak  czekolady, a udowodniły to tańce zespołów „Koralik”  z SOSW w Lesku oraz Bieszczadzkich Żabek.
 
nibylandia 4
 
W trakcie balu organizowane były konkursy i zabawy. Uczestnicy w konkursie plastycznym przygotowywali  pióropusze w indiańskiej wiosce, w zgaduj- zgaduli odpowiadali na pytania dotyczące Piotrusia Pana. W konkursie sprawnościowym uczestnicy pokonywali slalom z unihokejem, oraz jajkiem- piłeczką na łyżce, a w tanecznym  tworzyli pirackie układy taneczne. Wiele dzieci otrzymało nagrody za strój.
 
nibylandia 5
 
Oprawę muzyczną oraz nagłośnienie zapewnili uczniowie wraz z opiekunem-Panem Tadeuszem Mroczkowskim  z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, któremu serdecznie dziękujemy za współpracę i wspaniałą muzykę. Poczęstunek oraz obsługę kelnerską dla uczestników zapewnili uczniowie  Technikum Żywienia w Lesku, a podczas całej zabawy opiekę nad mniej sprawnymi dziećmi sprawowali wolontariusze z ZSL oraz ZSTiA w Lesku. Zabawa Integracyjna została zorganizowana dzięki hojności wielu sponsorów. Uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody za udział w konkursach.
 

nibylandia 6

nibylandia 8


Instytucjami współpracującymi z SOSW w Lesku przy organizacji XXI Zabawy Integracyjnej były: SSM „Bieszczadnik”, Bieszczadzki Dom Kultury, ZSL, ZSTiA. 
Zorganizowanie zabawy dla około 150 dzieci i młodzieży możliwe było dzięki sponsorom. Wspomogli nas finansowo i rzeczowo:
Stowarzyszenie „Ciepły Wiatr”
Starostwo Powiatowe w Lesku
Urząd Miasta i Gminy w Lesku
Urząd Gminy w Cisnej
Urząd Gminy w Olszanicy
Urząd Gminy w Baligrodzie
PGE Energia Odnawialna w Solinie
Hurtownia Spożywcza Państwa Barzyckich,
Masarnia Zygmunt  - Żaneta Osiadacz Ustrzyki Dolne
Firma DELFIN w Lesku  Piekarnia w Baligrodzie – Józef Watorek
Wszystkim Sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji XXI Zabawy Integracyjnej – serdecznie dziękujemy. Panu Dyrektorowi Schroniska Tomaszowi Prawdzie również składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie pomieszczeń na zorganizowanie imprezy.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesku

źródło: Starostwo Powiatowe w Lesku

Finał Konkursu Świątecznego

Category: Region
Utworzone: środa, 20, styczeń 2016 07:50

LESKO / Do finału  tegorocznej edycji konkursu na Najpiękniejszą kartkę i szopkę bożonarodzeniową zakwalifikowano 19 szopek i 17 kartek. Przygotowali je uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Lesko  i wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku.

1kartka


Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpiło 17 stycznia o godz. 16 w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku. Poprzedziły je Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Lesku i  program artystyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Hoczwi.

Komisja konkursowa przyznała:
-w kategorii szopki
I miejsce -Cecon Laura SP Lesko, Łybyk Kamila SP Lesko
II miejsce-Wątor Julia SP Lesko, Ginda Aurelia SP Fundacji Elementarz z Manastera, Wańca Natalia SP Fundacji Elementarz w Bezmiechowej Dolnej
III miejsce-Kosturska Wiktoria SP Lesko, Folta Paweł SP Fundacji Elementarz w Manastercu, Seryło Igor SP Fundacji Elementarz w Manastercu

Pozostałe prace zostały wyróznione.

-w kategorii kartki
I miejsce -Latusek Katarzyna SP Fundacji Elementarz w Bezmiechowej Dolnej , Roś Martyna SP Hoczew
II miejsce-Ogiela Karolina SP Średnia Wieś, Kardasz Marcelina SP Fundacji Elementarz w Bezmiechowej Dolnej, Jaworska Katarzyna SP Hoczew
III miejsce-Dendura Igor SP Lesko, Czenczek Emilka SP Lesko, Bobala Natalia SP Fundacji Elementarz w Manastercu, Leśniak Jakub SP Hoczew

Pozostałe prace zostały wyróżnione.

 
Organizatorzy: Zespół Szkół Samorządowych w Hoczwi i Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku.
 

 
źródło: Urząd Miasta i Gminy Lesko

Finał Konkursu na "Najpiękniejszą szopkę i kartkę Bożonarodzeniową" w BDK w Lesku

Category: Imprezy
Utworzone: wtorek, 12, styczeń 2016 09:12

LESKO / Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku i Zespół Szkól Samorządowych w Hoczwi zapraszają na Finał Konkursu „Najpiękniejsza szopka i kartka Bożonarodzeniowa”, który odbędzie się 17.01.2015 r. o godzinie 16.00 w sali widowiskowej BDK. W programie wręczenie nagród i Jasełka. Szczegóły na plakacie.

jaselka 800

Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem

Category: Kultura i Rozrywka
Utworzone: czwartek, 12, listopad 2015 11:31

LESKO / Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem, dziennikarzem i reportażystą, które odbędzie się 14 listopada o godzinie 15.00 w czytelni. Wstęp wolny.

plakat 600

 
 

AGROBIESZCZADY 2015 w Lesku!

Category: Imprezy
Utworzone: czwartek, 30, lipiec 2015 08:21

LESKO / W dniach od 1-2 sierpnia w Lesku odbędą się XX Jubileuszowe Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa AGROBIESZCZADY 2015. W programie: konkursy, koncerty, wystawy i targi zwierząt, wystawy trofeów łowieckich, warsztaty kulinarne, pokazy psów myśliwskich i wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakacie.

plakat1

V Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego" w Lesku FOTO i VIDEO

Category: Videorelacje
Utworzone: czwartek, 11, czerwiec 2015 10:17

LESKO / W niedzielę 31 maja w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbył się V Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego". Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Lesku.

DSC 5816 Kopiowanie Kopiowanie

 

 

O godzinie 10.00 zaczęły się przesłuchania konkursowe w kategorii solistów. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Soliści

Soliści w klasie A:I m-ce: Królik Julia UR Kraków, II m-ce Tomecka Sylwia TL Brynek: III m-ce: Szlachta Bartłomiej TL Brynek

Soliści w klasie B:

I m-ce: Konopka Jakub MCDiS Niepołomice, II m-ce: Dydyński Hubert ZSL Lesko, III m-ce: Górka Bartosz  TL Brynek

Soliści w klasie C:

I m-ce: Wilk Weronika  TL Brynek, II m-ce: Mielniczek Grzegorz  ZSL Lesko, III m-ce: Steciuk Patryk TL Biłgoraj

Soliści w klasie D:

I m-ce :Smogór Paweł MCDiS Niepołomice

Po przesłuchaniach solistów odbył się konkurs wabiarzy myśliwskich.

Kategoria:  „Wabiarze myśliwscy”

I m-ce: Jakub Suwała, II m-ce: Ryszard Kamieniecki, III m-ce: Paweł Maciołek

Później publiczność mogła wysłuchać wystąpień konkursowych zespołów.

Statuetkę Rysia Bieszczadzkiegootrzymał zespół  Hagard z UR Krakowie. Oto pozostałe wyniki:

Zespoły  w klasie G:

II m-ce: ZSMTL Brynek

Zespoły  w klasie B: I m-ce: „Tropem Wilka” TL Lesko

Zespoły w klasie C: I m-ce:  ZSM Biłgoraj, II m-ce ZSM „Tropem Rysia” TL Lesko, III m-ce ZSM „Hetmańscy” Tarnów, IV m-ce ZSM Chełm

Muzyka myśliwska

Zespoły  w klasie MB:I m-ce :TL Prešov,  II m-ce: ZSM Hagard UR Kraków

Nagrody i dyplomy wręczono po przerwie obiadowej. W czasie trwania imprezy widzowie mogli zobaczyć wystawę przyrodniczą i fotograficzną. Odbywały się również konkursy wiedzy i umiejętności leśnych dla dzieci i dorosłych. Istniała także możliwość skorzystania ze strzelnicy sportowej.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili  m.in. Marek Marecki, z-ca Dyrektora RDLP w Krośnie i Janusz Magusiak, przedstawiciel RDLP w Krośnie, Franciszek Maresz - Prezes ORŁ w Krośnie, Adam Chmielowski – Prezes ORŁ Przemyśl, Włodzimierz Wojtczak - Łowczy ORŁ Przemyśl, Bartłomiej Peret i Marek Szczur - przedstawiciele ORŁ Rzeszów, ks. Jan Ćwik – Kapelan Myśliwych Okręgu Tarnowskiego,  Roman Dudek -Nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne , Józef Kosiba – Nadleśniczy Nadleśnictwa  Lesko, Henryk Karnas – Redaktor Naczelny „ Łowca Galicyjskiego”, Wiesław Kuzio – V-ce Starosta Powiatu Leskiego,  Krystyna Maresz - wieloletnia opiekunka zespołu sygnalistów przy TL w Lesku i inicjatorka Konkursu,  Bogdan Terlecki – Prezes Koła Łowieckiego „Ponowa” Lesko.

Patronat Honorowy nad konkursem objęły: Bieszczadzki Park Narodowy, Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie”, RDLP w Krośnie,  Polski Związek Łowiecki, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa  i Drzewnictwa oddział Krosno, Zarząd Główny LOP.

Głównymi sponsorami Konkursu były Nadleśnictwa, Okręgowe Rady Łowieckie w Krośnie Rzeszowie i Przemyślu i  Koła Łowieckie. Nagrody  rzeczowe  ufundowane zostały przez  Tatrzański Park Narodowy, Bieszczadzki Park  Narodowy, Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie”, Drukarnię „Papirus” z Jarosławia oraz Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie „Knieja” z Nowosiółek.

 

GALERIA: Tu

Zapraszamy na Dni Leska!

Category: Kultura i Rozrywka
Utworzone: poniedziałek, 18, maj 2015 09:29

LESKO / Burmistrz Miasta i Gminy Lesko zaprasza na Dni Leska, które odbędą się 28 maja - 1 czerwca 2015 roku. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. Leskie Biegi, Dzień Młodzieży z Żakinadą, prezentacje taneczne, Festyn Przedszkolny, Leskie Biesiadowanie, Dzień Dziecka na Sportowo z Aquaparkiem i wiele innych. Szczegóły na plakacie.

 

20150516

V Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w Lesku!

Category: Imprezy
Utworzone: piątek, 15, maj 2015 10:18

LESKO / Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku oraz Dyrekcja Szkoły serdecznie zapraszają na V Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”, który odbędzie się 31 maja w Zespole Szkół Leśnych w Lesku. Rozpoczęcie o godzinie 8.30. Szczegóły na plakacie.

 

SZKOLA LESKO Dawid Golebiowski V Konkurs Sygnalistow Mysliwskich 2015 plakat A3

Obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Lesku

Category: Imprezy
Utworzone: wtorek, 28, kwiecień 2015 09:48

Lesko / Burmistrz Miasta i Gminy Lesko oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Lesku zapraszają na uroczystości związane z 224. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szczegóły poniżej.

 

plakat 800

Sukces Niny Śliwińskiej z Leska na III OGÓLNOPOLSKIM BIENNALE GRAFIKI WARSZTATOWEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

Category: Lesko
Utworzone: wtorek, 14, kwiecień 2015 09:09

„DRUKARNIA WYOBRAŹNI”
RADOM 2015

W tym roku do konkursu napłynęło 463 prace z całej Polski. Jury przyznało osiem równorzędnych nagród głównych. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Nina Śliwińska- uczestniczka zajęć plastycznych prowadzonych w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku przez instruktorkę Jolantę Kordyaczny.
Celem konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu było popularyzowanie grafiki warsztatowej wśród dzieci i młodzieży jako środka wyrazu artystycznego.
W dobie mediów elektronicznych wydaje się bardzo ważne, dla wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, zachęcanie do działań odmiennych od tych, które proponują techniki cyfrowe.
Konkurs zakładał również konfrontację artystyczną dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie oraz wymianę doświadczeń metodycznych nauczycieli i instruktorów prowadzących zajęcia plastyczne.
Serdecznie Ninie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20150415

( BDK)

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Category: Kronika
Utworzone: czwartek, 09, kwiecień 2015 07:05
LESKO / Policjanci zatrzymali dwójkę mieszkańców Leska: 26-letniego mężczyznę i 30-letnią kobietę, którzy dokonali dwóch rozbojów na swoim znajomym, kradnąc mu sporą sumę pieniędzy. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, kobieta znajduje się pod dozorem Policji.
 
354989477
 
Policjanci poszukiwali sprawców rozboju od 31 marca br., kiedy poszkodowany mężczyzna powiadomił o przestępstwie. Jak ustalili funkcjonariusze, 26-letni mieszkaniec Leska dwukrotnie napadł na swojego znajomego i używając przemocy ukradł mu w sumie ponad 2000 euro i około 800 złotych. Podczas pierwszego rozboju sprawcy pomagała 30-letnia mieszkanka Leska. Policjanci po kilku dniach zatrzymali poszukiwaną parę. Jak się okazało kilka ostatnich dni spędzili razem w Nowym Sączu.
 
Za swój czyn sprawcy odpowiedzą przed sądem. 26-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, wobec kobiety został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za kradzież z użyciem przemocy grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
 
KPP Lesko

Noc z nauką w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku

Category: Lesko
Utworzone: piątek, 13, marzec 2015 10:33

LESKO / Jak ciekawie spędzić czas z nauką…? Na to pytanie dało odpowiedź spotkanie z nauką w Liceum w Lesku. 27 lutego 2015 r. odbyła się „Noc z Nauką” przygotowana dla uczniów gimnazjum. Młodzież brała udział w zajęciach warsztatowych z astronomii, biologii oraz w matematycznych grach logicznych.

IMG 2033

Uczestnicy mieli również możliwość sprawdzenia wiedzy o naszym regionie w konkursie „O Bieszczadach wiem prawie wszystko”. Interesująca okazała się także lekcja żywej historii przygotowana przez pracownię Scutum ukazująca stroje, zwyczaje i broń średniowiecznych rycerzy.

Uczennice mogły przenieść się w czasy XII, XIII wieku zakładając stroje z epoki. O oprawę artystyczną zadbała młodzież naszego liceum. Tego wieczoru także w ramach giełdy talentów ogłoszone zostały wyniki konkursu twórczości uczniów liceum.

IMG 1939

Jury wyłoniło laureatów tegorocznej edycji: w kategorii literackiej: P.Wiśniowska, w kategorii sztuk plastycznych: K.Gryziecka, M. Korolińczak, Z.Kotyła, M.Łukacz, J. Wasylewicz. Prace można zobaczyć na stronie www.lo.lesko.pl

Zespół Promocji Szkoły

źródło: Starostwo Powiatowe w Lesku

Ograniczenia w ruchu na drogach powiatowych

Category: Region
Utworzone: czwartek, 05, marzec 2015 11:51
POWIAT LESKI / Powiatowy Zarząd Dróg w Lesku z/s w Baligrodzie ul. Bieszczadzka 40 , 38-606 Baligród zawiadamia , że od dnia 4 marca 2015 roku w okresie występowania tzw. „wiosennych przełomów” sukcesywnie na wszystkich drogach będą wprowadzane czasowe OGRANICZENIA W RUCHU w tym nośności nawierzchni dróg powiatowych na okres około 3 tygodni.
 
big 36945ed96091237ff093e692c3e51d2c

Ograniczenia nośności nie dotyczą pojazdów regularnej komunikacji autobusowej oraz dowozu dzieci do szkół, z zachowaniem nominalnej liczby pasażerów.
Ograniczenia będą oznakowane znakami pionowymi.

Informacje o ograniczeniach w ruchu można uzyskać pod nr telefonu /13/468-40-12,
oraz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Lesku: www.powiat-leski.pl

Podstawa prawna: art.20 pkt 12 i 14 Ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007r.Nr 19 poz.115)
 
Starostwo Powiatowe w Lesku

Konkurs Tańca Własne Twórczości

Category: Lesko
Utworzone: środa, 25, luty 2015 10:02
LESKO / W Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku 16 lutego 2015 r. odbył się Konkurs Tańca ,,Własne Twórczości”. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież z zespołów tanecznych BDK. Konkurs miał na celu wyzwolenie u  dzieci kreatywności poprzez zachęcenie ich  do przygotowania nowatorskich układów tanecznych, według własnych pomysłów.
Efekt pracy dzieci przeszedł najśmielsze oczekiwania.
20150223

W konkursie wzięło udział 38 uczestników w trzech kategoriach wiekowych : dzieci z Mini Żabek , czyli grupa najmłodsza, dzieci z Bieszczadzkich Żabek –grupa średnia oraz młodzież z najstarszej grupy -FOKS . Zaprezentowano  19 układów  tanecznych.
Jury biorąc pod uwagę dobór muzyki i tematu do wieku, technikę wykonania i choreografię, kostiumy i rekwizyty oraz ogólny wyraz artystyczny przyznało:
W kategorii Mini Żabki :
Grand Prix –statuetkę Dyrektora Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku przyznano Zofii Bechcie i Zuzannie Gołębiewskiej za układ taneczny ,,Siostry ”
I miejsce zajęła Karina Ginda za układ ,, Tajemnica nocy”
II miejsce Kinga Roś za układ ,,Sen ”
III miejsce Izabela Zgoba za układ ,, Wiosenny pląs”
Wyróżnienie zdobyły Anita Długosz i Hanna Pawłowska za układ Cheerleaderki.
W kategorii Bieszczadzkie Żabki :
Grand Prix –statuetkę Dyrektora Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku otrzymały Zofia Fijałka, Natalia Prawda, Ola Wiśniowska za układ ,, Pokonać strach”
I miejsce zajęły Gaja Chwała , Dominika Szmuc, Julia Małek za układ ,, Znaleziony skarb” oraz Jagoda Sanecka i Julia Sanecka za układ ,, Diabolina i podróżnik”
II miejsce –Martyna Długosz i Urszula Pawłowska za układ ,, Dwie krople wody” oraz Julia Witlańska za ,,Świat pozytywki „
III miejsce –Aurelia Ginda za układ ,, Poranek i Gabriela Gładysz , Maja Mazur za układ ,, W cyrku”
Wyróżnienie zdobyły Klaudia Biernasiewicz za układ ,, Zagadka” oraz Aleksandra Łukowska za układ ,, Historia Calineczki” i Jagoda Andruch, Martyna Krupa za układ ,, Dwie złe”
W kategorii Foks :
Grand Prix-statuetkę Dyrektora Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku zdobyła Kaja Bańczak za układ –,,Arktyczny kryształ”
I miejsce zajęły Urszula Buszta, Julia Latusek, Kinga Podgórska, Maja Rymarowicz za układ ,,Bitwa pod Grunwaldem”
II miejsce –Jessica Blasio oraz Katarzyna Buksztel za układ ,,Skarb”
III miejsce –Paulina Bogdan, Kalina Chwała, Karolina Bugiem za układ ,, Marionetki”
Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom za udział, rodzicom i opiekunom za
udzielone dzieciom wsparcie, jury za oceny.               
 
 
Bieszczadzki Dom Kultury

Zapraszamy młodzież na debatę o bezpieczeństwie

Category: Wydarzenia
Utworzone: środa, 25, luty 2015 08:26
LESKO / Informujemy, że w dniu 10 marca br. o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Lesku odbędzie się debata społeczna, której organizatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Lesku, przy wsparciu i udziale władz samorządowych.
 
1635416298
 
Celem debaty, która skierowana jest do młodzieży powiatu leskiego jest  poznanie opinii na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz szkole, jak również zdiagnozowanie ewentualnych zagrożeń z jakimi młodzież się spotyka, a tym samym właściwa reakcja podmiotów odpowiedzialnych za zapewnianie bezpieczeństwa.
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w debacie.
 
KPP Lesko

W Lesku rusza kurs malarstwa i rysunku

Category: Kultura i Rozrywka
Utworzone: środa, 25, luty 2015 08:04

LESKO / W Lesku rusza kurs malarstwa i rysunku, który poprowadzą nauczyciele Liceum Plastycznego w Lesku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu 3 marca 2015 roku o godzinie 16.30. Kurs jest płatny – 7 zł za 1 godzinę od osoby. Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu w bloku 3 godz. Szczegóły na plakacie.

 

kurs rysunku i malarstwa

Uroczyste otwarcie pracowni Odnawialnych Źródeł Energii w ZSTiA w Lesku

Category: Lesko
Utworzone: poniedziałek, 23, luty 2015 08:36

LESKO / W miłej i uroczystej atmosferze zainaugurowaliśmy działalność kolejnych nowych pracowni w ZSTiA w Lesku. W dniu 20.02.2015r. o godz.10.00 w Zespole Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku, odbyło się oficjalne otwarcie i przekazanie do użytkowania dwóch nowoczesnych pracowni pod kierunkiem Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.

zstia oze 1


W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Starosta Powiatu Leskiego Pan Andrzej Olesiuk, Dyrektor Departamentu Rolnictwa Geodezji i Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Pani Zofia Kochan, Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki Pani Agata Piszko, Skarbnik Powiatu Leskiego Pan Stanisław Hutek, Sekretarz Powiatu Pan Czesław Gawłowski oraz członkowie Zarządu Powiatu Pan Marian Feresztyn oraz Pan Adam Milczanowski.


W Zespole Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku powstały jedne z najnowocześniejszych w Polsce pracowni Odnawialnych Źródeł Energii przystosowanych do realizacji podstawy programowej na kierunku Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w szkołach ponadgimnazjalnych. Pierwsza pracownia nr.50 ,,Odnawialnych Źródeł Energii” stanowi integralna część całego kompleksu OŹE jaki powstał w Zespole Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku Pracownia OŹE połączona jest funkcjonalnie z platformą pozyskiwania energii umieszczonej na dachu budynku szkoły również sfinansowanej z EFS.


Druga pracownia w znajdująca się w podpiwniczeniach budynku szkoły nr 02 tj. ,,Pracownia montażu i konserwacji urządzeń systemów energetyki odnawialnej” stanowi integralną część przeznaczona do zajęć praktycznych. Adaptacja oraz wyposażenie obu pracowni współfinansowane było przez Powiat Leski oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ramach pozyskanych środków unijnych z EFS, które stanowiły dofinansowanie w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”.


Koszt adaptacji obu pracowni oraz montażu platformy OŹE wyniósł 109 817,00 zł pozostałe koszty związane z wyposażeniem i zakupem sprzętu wyniosły 228 705,09 zł. Kwota jaka pozyskała szkoła na utworzenie nowego kierunku Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej oraz adaptacje i doposażenie bazy dydaktycznej wraz z kursami zawodowymi i wyjazdami branżowymi na ten kierunek wyniosła 771 590,00 zł.
Z tej okazji, również uczniowie kierunku gastronomicznego przygotowali dla zaproszonych gości poczęstunek, prezentując przy tym swoje umiejętności oraz możliwości zakupionego w ramach projektu sprzętu. Przypomnijmy, że rok wcześniej w ZSTiA w Lesku, również oddano do użytku bardzo nowoczesną pracownię żywienia i usług gastronomicznych w ramach realizowanego projektu.


Mamy nadzieję, że nowe pracownie wyposażone w nowoczesny i profesjonalny sprzęt przydatny w praktycznej nauce zawodu w Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej pozwolą uczniom na profesjonalną realizacje celów jaki założyli sobie poprzez obrany kierunek nauczania. Nauczycielom i uczniom życzymy również owocnej pracy w nowych pracowniach Odnawialnych Źródeł Energii i łatwości w zdobywaniu umiejętności na powyższym kierunku.

Koordynator projektu:
mgr Tomasz Matuszewski

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Lesku

"Bieg Patriotów Polskich w Hołdzie Żołnierzom Niezłomnym"

Category: Kultura i Rozrywka
Utworzone: poniedziałek, 23, luty 2015 08:08

LESKO / „Bieg Patriotów Polskich w Hołdzie Żołnierzom Niezłomnym” w ramach ogólnokrajowego biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

logo

Starosta Leski i Przewodniczący Rady Powiatu Leskiego zapraszają do udziału w biegu.

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku. Bieganie staje się coraz popularniejsze, jednak w tej imprezie atrakcje towarzyszące biegowi, takie jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych czy rodzinna gra terenowa sprawiają, że uczestnikami projektu stają się także osoby niebiegające. Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

1 marca 2015 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz trzeci zorganizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bardzo duże zainteresowanie poprzednią edycją, sprawiło, że w roku 2015 wydarzenie będzie miało charakter ogólnopolski. Na projekt składają się: bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) oraz zbiórka publiczna na budowę szkoły z polskim językiem nauczania w Łanowicach (dawne województwo lwowskie) im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego (Prezesa II Zarządu WiN). Każdy z lokalnych organizatorów może uzupełnić scenariusz o dodatkowe wydarzenia i atrakcje (gra rodzinna, rekonstrukcja, etc.).

Data święta – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nawiązuje do 1 marca 1951 roku. Tego dnia w warszawskim więzieniu na Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Uwaga!: modyfikacja tras!

Rozpoczęcie biegu planowane jest na 1 marca 2015 r., o godzinie 12:00, w Lesku, Rynek 1.


Bieg obejmie następujące trasy:

Bieg na 1000 m [uczestnicy - szkoła podstawowa]: ul. Tysiąclecia, ul. Kazimierza Wielkiego, Pl. Konstytucji 3 Maja, Pl. Pułaskiego, Rynek.

Bieg na 1963 m [uczestnicy – młodzież gimnazjalna i starsi]: ul. Tysiąclecia, Moniuszki, Słowackiego, Waryńskiego, Kościuszki, Pl. Konstytucji 3 Maja, Piłsudskiego, Rynek

Bieg na 6000 m [uczestnicy – młodzież gimnazjalna i starsi]: Tysiąclecia, Moniuszki, Słowackiego, Przemysłowa, Stawowa, Kwiatowa, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kościuszki, Pl. Konstytucji 3 Maja, Rynek


Zapisy do biegu głównego odbywają się pod nr.:

 • 601 249 761 – Marek Małecki – Przewodniczący Rady Powiatu w Lesku
 • 13 461 7045 wew. 45 - Referat Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji – UG Olszanica
 • 13 493 9089 – Powiat Leski – Promocja

- tylko w przypadku wolnego limitu zgłoszeń. Organizator może odmówić przyjęcia zgłoszenia z innych przyczyn. W przypadku rezygnacji wymagane jest zgłoszenie telefoniczne lub osobiste na przynajmniej 2 dni przed imprezą.
- Zapisy trwają do 25 lutego 2015 r.

Uwaga!: modyfikacja regulaminu!Regulamin biegu

Urząd Miasta i Gminy Lesko

Pogoda Lesko z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

baner PO WER 300x250 pomarańcz 2 1 1 1

Promowane firmy

 

Nasze Lesko

150px-POL_Lesko_COA.svgLesko – miasto położone na prawym brzegu Sanu, na pograniczu Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego - zwane jest "Bramą Bieszczadów"...więcej

punktMapa Leska
punktHistoria Leska
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Lesko – miasto położone na prawym brzegu Sanu, na pograniczu Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego - zwane jest "Bramą Bieszczadów"...więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Leska
punktMuzea Leska

Komunikacja

ikonka_7Lesko – miasto położone na prawym brzegu Sanu, na pograniczu Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego - zwane jest "Bramą Bieszczadów"...więcej

punktPKS Lesko


punktPrywatni


Artykuły sponsorowane

Szkoły

Ostatnie komentarze

 • Nowy portal narciarski zaprasza!
  Lukcony 18.02.2018 22:55
  Azithromycin Vs Amoxicillin Chlamydia Viagra E Cialis Online Find Viagra Cheap Overnight Mail cialis ...
   
 • Kontakt
  Victortes 18.02.2018 07:51
  ihorekf http://www.restaurant-aurelais-paris18.fr/639-sac-guess-quilting-rose.html ...
   
 • Kontakt
  JeremyEvese 18.02.2018 06:59
  tnfnxnm http://www.l-d-c.co.uk/277-adidas-t-shirt-gold.php http://www.davidcottrell.co.uk/173-prada-luggage-bag.asp ...
   
 • Uroczystości 11 listopada w Lesku
  JerPlusty 17.02.2018 15:40
  Viagra E Miopia Tadora 40 Mg cialis Viagra Without Insurance Xenical Donde Compro Online Usa Uso Del ...
   
 • Kontakt
  Maxim 17.02.2018 14:29
  Вам не нужно будет объезжать десятки организаций, тратить свое драгоценное время и деньги, оплачивать ...